Як працює FDM 3D-принтер?

Оновлено: 21 вер 2020 р.

FDM (Fused Depsition Modelling) – технологія 3D-друку, яка створює об’ємну модель за рахунок розплавлення нитки пластика, яка через екструдер подається на робочу платформу. Такий метод тривимірного друку був винайдений наприкінці 80-х років Скотом Крампом і представлений на початку 90-х американо-ізраїльською компанією “Stratasys”. Матеріалом для друку слугує котушка з пластиковою ниткою, пластики для друку можна обирати різних видів, все залежить від ваших потреб. Через сопло розігрітий пластик подається на платформу, “будуючи” тривимірний об’єкт прямо на ваших очах.

Етапи роботи з FDM 3D-принтером

Перший етап – підготовка цифрової моделі до 3D друку

3D-друк завжди починається зі створення моделі в спеціальній програмі (“AutoCAD”, “SolidWorks” і т.д.). Модель може створити навіть початківець, який має навички роботи з ПК та базовими програмами. Моделювання може зайняти як декілька годин, так і тиждень – все залежить від деталізованості вашого майбутнього виробу.

Також, можна завантажити в інтернеті вже готову модель, тоді задача буде тільки налаштувати параметри друку.

Другий етап – збереження 3D-моделі в STL-формат

Після закінчення моделювання, файл необхідно перевести в STL-формат – це необхідно для того, щоб принтер зміг його прочитати. Експорт відбувається одразу у програмі через функцію “Зберегти як”.

Налаштування для файлу ви можете обрати самостійно, це буде впливати на зовнішній вид вашої моделі.

Третій етап: обробка у програмі-слайсері

Ваш STL-файл з моделлю переміщується у програму-слайсер, яка формує G-код для 3D-принтера. Такі програми “розкладають” модель на шари і завдяки цьому принтер покроково буде друкувати модель. Найпопулярніші програми-слайсери: Kisslacer, Skineforge, Cura і ін.

Четвертий етап: підготовка робочої поверхні принтера

Перед друком на робочу поверхню FDM принтера необхідно наклеїти спеціальну плівку, щоб модель можна було легко відклеїти після завершення друку.

П’ятий етап: друк моделі

Запустіть друк та спостерігайте як принтер втілює вашу модель у реальність. Друкуюча головка видавлює в робочу зону перший шар розплавленого пластику, після чого платформа опускається вниз на товщину шару і починається формування наступного шару, який накладається поверх попереднього. Після завершення друку кожного шару платформа опускається вниз, так відбувається протягом усього циклу друку, поки на платформі не з'явиться готова модель.

Шостий етап: постобробка об'єкта

Після завершення друку 3D-модель за бажанням можна шліфувати, фарбувати, дороблять 3D-ручкою. І ось ваша модель вже готова до експлуатації!

Тож, друк на FDM 3D-принтері є цікавим процесом, який допоможе вам вивести ваш бізнес або навчальний заклад на тривимірний рівень.

У нас ви можете купити 3D-принтер з технологією FDM високої якості та за демократичною ціною

12 перегляд

Останні пости

Дивитися всі