Історія створення 3D-ручки

Оновлено: 21 вер 2020 р.

3D-ручка – головне про винахід, який змінив світ

У сучасних реаліях мало хто може прожити день без використання гаджетів. Технології з кожним роком розвиваються все швидше: вчені винаходять щось нове, а все старе замінюється на модернізовані версії. Проте, ще 10 років тому люди не могли навіть уявити, що вони без зайвих зусиль зможуть створювати тривимірні об’єкти за допомогою… ручки? Зараз же такий прилад можна купити у магазині, обрати найбільш приємний за ціною та якістю варіант.

3D-ручка – це пристрій, який розігріває вставлений всередину картридж (зазвичай пластикова нитка або фотополімерна смола), вичавлює матеріал через носик і як результат – ви можете не тільки писати або малювати на аркуші, а ще й створювати багатошарові об’ємні фігури. Звучить фантастично, адже тепер ваш креатив не обмежений невеличким блокнотом!

Цікаво дізнатися хто перший винайшов таку технологію?

Перша назва 3D-ручки була 3Doodler, а її “батьками” є американці Пітер Ділворт і Максвелл Боуг, засновники компанії Woobleworks, та Данієль Коуен, який приєднався до них згодом. Ще у 2012 році вони зібрали прототип і його передісторію розповідає один із винахідників: “Одного разу наш 3D-принтер UP! завис прямо в процесі друку чергового макета для Пітера, – говорить Данієль. – У готовому макеті була діра, і Пітер хотів взяти головку принтера, щоб вручну заповнити пролом, що утворився. Саме в той момент у нього народилася ідея 3Doodler”. За допомогою деталі від 3D-принтера та кнопки для подачі пластику з’явилась на світ перша 3D-ручка.

Однак, винахідникам ще було рано радіти, адже для повноцінної якісної розробки необхідні грошові вкладення. Автори винаходу провели кампанію з пошуку інвесторів на платформі Kickstarter. Первинною метою було зібрати 40 000 доларів, цього б вистачило на конструювання першої партії моделей, які були б зручними у користуванні. Результат кампанії приголомшив всіх, адже вони змогли зібрати понад 2 300 000 доларів! Це дало можливість Woobleworks вже у 2013 році випустити свою новітню розробку у світ та допомогти звичайним людям творити у 3D.

Де зараз використовують 3D-ручки?

· для творчості: будь-хто, у кого є така ручка, може створювати об’ємні малюнки, додавати до вже існуючої іграшки нові елементи, створювати цілі мініатюрні міста з 3D-об’єктів – варіантів безліч, єдине обмеження – ваша фантазія.

· у побуті: якщо тріснув гачок для рушників або відколовся шматочок від статуетки, ви зможете це легко відремонтувати. Тільки увімкніть вашу 3D ручку і вона допоможе вам швидко вирішити проблему.

· для доопрацювання 3D макетів: інженери, які працюють з 3D-принтерами можуть вдосконалювати власні надруковані моделі, легко усувати недоліки. Саме це і було першопричиною винайдення цієї технології.

· у медицині: BioPen – різновид 3D ручки у якій замість пластика використовують біологічній матеріал. Це значно розширює можливості лікарів, адже вони можуть лікувати переломи або травми суглобів лише нанесенням живих клітин на кістку. Завдяки такому методу пацієнт значно швидше одужує, економить час і кошти на лікування.

Отже, 3D ручка – це не просто прикольна іграшка, а інновація, яка все частіше буде входити у повсякденність людей. Колись звичайна помилка принтера призвела до створення технології, яка і зараз допомагає нам мислити і творити тривимірно, розвивати свій креатив, вирішувати нагальні проблеми. Звісно, технологія ще не є бездоганною, але пройшло тільки 7 років з її перших кроків, тому з кожним роком вона буде вдосконалюватись і змінювати світ на краще.

13 перегляд

Останні пости

Дивитися всі